Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Відходи на вагу золота

Кому потрібні дозволи на ліміти на утворення і розміщення відходів? Хто є платником екологічного податку?

Якщо у процесі діяльності, підприємств, установ та юридичних осіб здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, викиди в водні ресурси або розміщення відходів у спеціально відведених місцях, то для вас актуальне питання екологічного податку та отримання лімітів. Не менш актуальним дане питання буде для тих, хто користується люмінесцентними лампами.

У законодавстві на сьогодні немає чітко регламентованої процедури, щодо лімітів на відходи, та сплати податку. З одного боку цей обов’язок покладається на власника приміщення, а з іншого на того хто виробляє відходи. Порядок №1218 поділяє можливих платників на 2 категорії на власників відходів, які вироблюють і розміщують відходи, та на власників які розміщують відходи. Чітка регламентація відсутня.

Наприклад, якщо приміщення здається в оренду, то як вирішити кому платити податки і отримувати дозволи та ліміти?

З одного боку власник приміщення повинен сплачувати податок та отримувати ліміти, а з іншого орендарі є виробниками відходів. Найпростіше, якщо власник приміщення візьме на себе згаданий обов’язок. Тоді, необхідно укласти додаткову угоду із власником приміщення та компенсувати йому витрати.

А якщо власник відмовляється, то всі орендарі повинні самостійно отримувати ліміти та сплачувати податок. Це все одно що кожен власник квартири у багатоквартирному будинку повинен самостійно оплачувати за вивіз сміття та самостійно заключати угоди.

Для отримання лімітів та дозволів, необхідно здійснити наступні кроки:

  1. Зібрати перелік документів, що визначений у Порядку № 1218 (по кожному класу відходів);
  2. Подати до органів Мінекоресурсів України на місцях заяви на одержання дозволу на розміщення відходів ( для власників відходів, які здійснюють лише їх розміщення до 1 квітня, а для власників відходів, які виробляють і розміщують відходи до 1 червня поточного року);
  3. Отримати дозвіл на розміщення відходів (органи Мінекоресурсів розглядають до 1 липня і видають дозволи);
  4. Потім подати проект Лімітів до органів Мінекоресурсів;
  5. Отримати затверджені ліміти.

Таку процедуру необхідно повторювати щорічно, оскільки термін дії лімітів складає 1 рік.

Якщо ви все ж таки отримали ліміти та дозволи, то ви є платником екологічного податку.

У податковому кодексі зазначена величезна формула з багатьма коефіцієнтами. Деякі з них залежать від класу небезпеки відходів, а клас небезпеки визначають органи Мінекоресурсів, інші від кількості вироблених чи перевезених відходів.

Отже, на сьогодні у нас немає чіткого законодавчого закріплення щодо екологічного податку та згаданих лімітів.  А така процедура не є прозорою. Тому будьте обізнаними, адже ваші відходи можуть стати на вагу золота.
 
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua