Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Держархбудінспекція роз'яснила, які документи надають право на виконання будівельних робіт

У листі від 06.09.2012 р. за № 40-19-6415 Держархбудінспекція роз'яснила, що будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію.

Також необхідним є подання замовником Держархбудінспекції або її територіальному органу повідомлення про початок виконання будівельних робіт за місцезнаходженням об'єкта будівництва (по об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт) або отримання дозволу на виконання будробіт, відповідно до переліку об'єктів, будівництво яких здійснюється після повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Нагадаємо, що до переліку об’єктів, будівництво яких здійснюється після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт (Постанова КМУ від 13 квітня 2011 року за № 466 «Про деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт»), відносяться (1) індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 300 кв. метрів; (2) господарські будівлі і споруди, зокрема гаражі, які розташовані на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

Крім того, для початку будівельних робіт потрібно:

- реєстрація відповідної Інспекцією декларації - щодо об'єктів будівництва, що належать до I - III категорії складності. Віднесення об'єкта будівництва до тієї чи іншої категорії складності здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.

- отримання замовником від Інспекції дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що відносяться до IV і V категорії складності. Порядок віднесення об'єктів до IV і V категорій складності визначається Постановою КМУ від 27 квітня 2011 року за № 557.


Корисні посилання

Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»

Постанова КМУ від 27 квітня 2011 року за № 557 «Про затвердження Порядку віднесення об'єктів будівництва до IV і V категорій складності»

Постанова КМУ від 13 квітня 2011 року за № 466 «Про деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт»

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua