Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Митники: "У 2013 році очікуйте на перевірки"

У середині листопада пройшла прес-конференція за участю голови Державної митної служби І. Калєтніка.

За словами голови митного відомства, в наступному році митниця активно буде застосовувати пост аудит-контроль, який дозволить донарахувати податки і притягнути до відповідальності тих суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які занижували митну вартість.

Він розповів, що після набуття чинності Митного кодексу, «суб’єкти  отримали можливість декларувати свій вантаж по заявленої митної вартості, без коригування митним органом».

«Тобто ми приймаємо ту ціну, яку вони заявляють. Фактурна вартість товарів, що ввозяться в Україну, впала на 20% буквально за першу декаду першого місяця, коли Митний кодекс набув чинності. Ми розуміємо, що суб'єкти, користуючись нормативними прогалинами, свідомо знизили фактурну вартість, щоб зменшити виплачуються податки», - зазначив Калєтник, додавши, що ці дії призводять до багатомільярдних втрат держбюджету.

Нагадаємо, що проведення перевірок митними органами (пост аудит-контроль)  є одним з нововведень нового Митного кодексу.

Хотілося б також відзначити, що відповідно до Митного кодексу, документальні перевірки як форма митного контролю можуть бути як документальними виїзними (плановими та позаплановими), так і документальними невиїзними.

Документальні планові перевірки проводяться митними органами на підставі квартальних планів, які формуються ними самостійно, виходячи з результатів аналізу зовнішньоекономічних операцій підприємств.

Документальна планова виїзна перевірка одного і того ж підприємства може проводитись не частіше одного разу на 12 місяців, а підприємства, яке отримало статус уповноваженого економічного оператора, - не частіше одного разу на 2,5 роки.

Право на проведення документальної планової перевірки підприємства надається лише за умови, що керівнику цього підприємства або уповноваженій ним особі не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Документальна позапланова перевірка не передбачена планами роботи митного органу і проводиться за наявності обставин, чітко визначених митним кодексом, наприклад, при виявленні фактів або отриманні документальної інформації, що свідчить про порушення підприємством вимог митного законодавства, або якщо підприємство не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит митного органу протягом 10 робочих днів з дня отримання такого запиту.

Охопити пост-аудитом 100% учасників ЗЕД неможливо, тому в поле зору митників потраплятимуть, перш за все, підприємства, які при митному оформленні товарів користуються пільгами по митних платежах.

Так, наприклад, пільгами користуються підприємства, які ввозять товари як внесок у статутний фонд (так звана інвестиція), під програми розвитку тієї чи іншої галузі промисловості.

У ході перевірки таких підприємств здійснюється контроль цільового використання ввезених в Україну товарів.

Під особливим контролем митників знаходяться товари гуманітарної допомоги.

Належна увага приділяється так званим «економічним» митним режимам, таким як «тимчасове ввезення (тимчасове вивезення)», «переробка на митній території України», «переробка за межами митної території України».

Також в ході перевірок здійснюється контроль обґрунтованості користування пільгами по сплаті ввізного (вивізного) мита, які передбачені договорами України про вільну торгівлю.

Корисні посилання

Інформаційне агенство "Українські Національні Новини"

 

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua