Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Проведення річних зборів АТ: останні строки збігають

Акціонерним компаніям, які досі не розпочали підготовки до зборів, доведеться вкладатися у дуже стислі терміни, щоб запобігти серйозних санкцій за порушення законодавства – до 30 березня акціонери мають бути повідомлені про збори, щоб провести їх бодай в останній день відведеного законодавством строку.

 

Адже, як відомо, стаття 35 Закону України «Про акціонерні товариства» приписує повідомляти акціонерів про проведення загальних зборів акціонерів не пізніше як за 30 днів до дати проведення зборів.

Водночас згідно п. 2 ст. 32 того самого Закону річні загальні збори товариства проводяться не пізніше 30 квітня наступного за звітним року.

30 квітня – це також «дедлайн» для розкриття емітентами цінних паперів (а такими є всі без виключення АТ) річної інформації: шляхом її оприлюднення в ЗМІ та в Загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР, згідно чинного законодавства.

Нерозкриття річної інформації кожним із цих способів тягне за собою штрафні санкції у розмірі до 17 000 грн. (а якщо раніше протягом року АТ вже порушувало законодавство про розкриття інформації – до 85 000 грн.)

Що до тих АТ, які не проводять щорічних зборів два роки поспіль – то вони ризикують незабаром взагалі бути ліквідованими за ініціативою НКПЦРФ (читайте детальніше за цим посиланням).

Підготовка до загальних зборів акціонерів, зокрема їх повідомлення про проведення зборів, не обмежується лише публікацією в ЗМІ та в Загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР в мережі Інтернет (детальніше про процесі підготовки читайте тут).

Для багатьох АТ, де кількість міноритарних акціонерів становить сотні або навіть тисячі, а статути або внутрішні положення яких зобов’язують здійснювати персональне повідомлення про збори шляхом надсилання поштового відправлення із описом вкладення / повідомленням про вручення – це непроста та трудомістка справа.

ЮФ «Альянс Ратушняк і партнери» продовжує приймати заявки про надання комплексних чи окремих послуг з організації проведення щорічних загальних зборів акціонерів до 22 березня.

Після цієї дати заявки теж можуть бути прийняті, але повного забезпечення від ризиків, пов’язаних із пропуском строку, ми, на жаль, гарантувати вже не зможемо.

 

Корисні посилання

«Недисципліновані» акціонерні товариства під загрозою ліквідації

Значна частина АТ досі не проводять річні збори і не звітують перед НКЦПФР

 


 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua